Miedziane narzędzia ogrodnicze

- produkowane przez PKS Bronze

 

 

Narzędzia ogrodowe produkowane tradycyjnymi, ręcznymi metodami, kute ze stopów miedzi, przez doświadczonych austriackich kowali

Narzędzia produkowane są przede wszystkim z brązu, czyli stopu miedzi z niewielką domieszką cyny. Brąz stanowi połączenie pozytywnych właściwości miedzi z odpowiednią twardością i trwałością. Kowale wyrabiają narzędzia z jednolitego brązu, nie są one pokrywane żadną dodatkową „upiększającą” warstwą miedzi. Drewno pochodzi z Europy (głównie Austrii), trzonki są nielakierowane.

Produkcja odbywa się w Europie, narzędzia są cięte, kute, spawane i szlifowane. Każda sztuka jest indywidualnie kontrolowana. Części metalowe podlegają 10-letniej gwarancji. Na powierzchni brązu widać ślady ręcznego kucia i spawania, co każda sztukę czyni unikalną.

 

Miedź i stopy miedzi są bardzo łatwe do przetworzenia, prawie połowa miedzi używanej w Europie pochodzi z recyklingu (i wartość ta stale rośnie) dlatego użycie miedzi przyczynia się do ochrony surowców, a przez to środowiska.

 

Narzędzia produkowane są pod szyldem PKS Bronze. PKS to skrót od nazwy „Pithagoras Kepler School” – instytucji zajmującej się zachowaniem, rozwijaniem i promowaniem dorobku Viktora Schaubergera.